Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Otomotiv Sektöründe 60 Yıllık Tecrübe: Weger Otomotiv

Tutanlar  Motorlu Araçlar San. ve Tic. A.Ş. Yolculuğuna 1956 yılında Ankara’da ağır vasıtalara yedek parça tedarik yapan küçük bir işletme olarak başladı. Yıllar içinde Türkiyede satış faliyetleri gösteren firmamız , 1990 yılında ihracata 1994 yılındada bir fiil üretime başladı. 2017 yılında Çorludaki yeni üretim tesilerine taşınan firmamız  faliyetlerine yeni yerinde devam etmektedir. 


Kalitesini dünya çapında kabul ettirmiş bir Türk markası olan firmamız Araç üreticilerine direk üretim yapmakla beraber , kendi markası olan Weger ile  36 ülkeye ürünlerini doğrudan ihracat etmektedir. 

Tutanlar Motorlu Araçlar Tic. ve San A.Ş 2020 Yılında WEGER Markası ile ünvanını bütünleştirmiştir.

Weger Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. 2011 yılındaki yeni yatırımlarıyla birlikte yüksek teknolojili cihazlara sahip bir fabrikaya dönüşmüştür. Üretim hattına 25 adet yeni ileri teknolojili CNC torna ve 30 adet CNC işleme merkezi katılımıştır.


Firmamız  2012 yılında fren diski, fren balatası hattı bölümünü faaliyete geçirmiştir. Bugün Türkiye otomotiv sektörünün büyükleri arasına giren Weger Motorlu Araçlar San. Ve Tic. A.Ş. Dünyanın önemli ağır vasıta, ticari araç ve binek  araçlarına  yedek parça sağlamaya devam etmektedir.